Posters

Session 5
Session chairs: Pieter Groenemeijer, Johannes Dahl
Orals
| Wed, 06 Nov, 11:30–13:00|Lecture room, Thu, 07 Nov, 09:00–13:00|Lecture room
Posters
| Attendance Thu, 07 Nov, 14:30–16:00 | Display Thu, 07 Nov, 08:30–18:30|Poster area

Display time: Thursday, 7 November 2019 08:30–18:30 |

Attendance time: Thursday, 7 November 2019, 14:30–16:00 | Poster area

P14 |
ECSS2019-3
Boryana Markova, Boryana Tsenova, and Andrey Bogatchev
P17 |
ECSS2019-14
Markus Schultze, Martin Rempel, Manuel Werner, and Ulrich Blahak
P18 |
ECSS2019-16
Michaela Valachova, Patrik Benacek, and Hana Kyznarova
P19 |
ECSS2019-19
Isabella Zöbisch, Caroline Forster, Tobias Zinner, and Kathrin Wapler
P20 |
ECSS2019-20
Jannik Wilhelm, Ulrich Blahak, Kathrin Wapler, Roland Potthast, and Michael Kunz
P23 |
ECSS2019-69
Michael Hoff, Alberto De Lozar, Robert Feger, Rafael Posada, and Markus Junk
P24 |
ECSS2019-49
Ivailo Zamfirov, Ilian Manafov, Rosen Penchev, and Georgi Geogiev
P25 |
ECSS2019-52
Stephan Lenk, Fabian Senf, and Hartwig Deneke
P26 |
ECSS2019-57
Andrzej Mazur, Grzegorz Duniec, Witold Interewicz, and Andrzej Wyszogrodzki
P27 |
ECSS2019-70
Petr Zacharov and Daniela Rezacova
P28 |
ECSS2019-90
Burkely Gallo, Alexandra Anderson-Frey, and Monte Flora
P30 |
ECSS2019-97
Nataša Strelec Mahović, Petra Mikuš Jurković, Branimir Lovrić, Vinko Šoljan, and Tanja Renko
P32 |
ECSS2019-102
Aleksandr Lialiushkin, Igor Zamorin, Tatiana Bazlova, Nikolai Bocharnikov, and Aleksandr Solonin
P33 |
ECSS2019-108
Naoki Ishitsu, Kenichi Kusunoki, Toru Adachi, Ken-ichiro Arai, Hanako Inoue, Chusei Fujiwara, and Hiroto Suzuki
P34 |
ECSS2019-117
Francesco Pasi, Valerio Capecchi, Gianni Messeri, Samantha Melani, Andrea Antonini, Alberto Ortolani, and Bernardo Gozzini
P35 |
ECSS2019-118
Jadran Jurković, Vinko Šoljan, Zoran Pasarić, and Igor Kos
P36 |
ECSS2019-120
Kenichi Kusunoki, Naoki Ishitsu, Toru Adachi, Ken-ichiro Arai, Hanako Inoue, Chusei Fujiwara, and Hiroto Suzuki
P37 |
ECSS2019-128
Francesc Figuerola, Montse Aran, Carme Farnell, Jordi Mateo, Tomeu Rigo, and Santi Segala
P38 |
ECSS2019-136
Michaël Kreitz, David Pollack, Claudine Gueguen, Jeanne Mahenc, Amélie Sterle, Laure Clotilde, Anne-Sophie Chassagnou, and Quentin Guiet
P39 |
ECSS2019-139
Michaël Kreitz, Marie Boisserie, Arnaud Forster, Michaël Paillard, and Octave Tessiot
P40 |
ECSS2019-157
Fanyou Kong, Ming Xue, Tim Supinie, Chunxi Zhang, and Keith Brewster
P41 |
ECSS2019-164
John Allen, Matthew Kumjian, Ryan Jewell, Bryan Smith, and Rich Thompson
P42 |
ECSS2019-166
Shruti Nath, Hélène Barras, Lorenzo Clementi, Loris Foresti, Ulrich Hamann, Alessandro M. Hering, Daniele Nerini, Luca Nisi, Marco Sassi, Joel Zeder, and Urs Germann
P43 |
ECSS2019-171
Robert Feger, Manuel Werner, Rafael Posada, Kathrin Wapler, and Ulrich Blahak
P44 |
ECSS2019-172
Pascal Horton, Agostino Manzato, Davide Soldà, and Olivia Martius